Dlaczego warto stosować żeń-szeń?

Żeń-szeń od wieków znajduje zastosowanie w  wielu dziedzinach, jest to bowiem skuteczny środek na przeróżne dolegliwości. Najcenniejsze są te rośliny, które posiadają biały korzeń, gdyż zawiera on ginsenozydy, czyli substancję czynną, jaka posiada budowę sterydową. Wpływa on pozytywnie praktyczne na cały ludzki organizm. Jakie są zalety jego stosowania?

ginseng-1614694_640

Zbawienny wpływ na układ nerwowy
Żeń-szeń wpływa pozytywnie na ośrodkowy układ nerwowy. Jak to się dzieje? Stymuluje on receptory w mózgu, dzięki czemu wykazuje silnie działanie relaksacyjne oraz uspokajające. To jednak nie wszystko. Jak wykazują badania, żeń-szeń poprawia także zdolności zapamiętywania oraz koncentracji. Właśnie dlatego zalecany jest dla osób, które pracują umysłowo.

Zabezpieczenie przed osteoporozą
To kolejny atut jego stosowania. Żeń-szeń ochrania tkankę kostną przed osteoporozą Przyczynia się bowiem do zwiększenia ilości estrogenów w kościach. Zalecany jest więc szczególnie dla kobiet, które przeszły już menopauzę i potrzebują dodatkowej ochrony. Stosowany może być codziennie, gdyż nie wywołuje żadnych efektów ubocznych.

Zapobiegaj cukrzycy
Nie wiesz jak chronić się przed ryzykiem cukrzycy? To proste- zażywaj żeń-szeń. Obniża on stężenie glukozy we krwi tym samym dbając o nasze samopoczucie. Wykazuje także działanie protekcyjne względem komórek trzustki, których głównym zadaniem jest wydzielanie insuliny.

To oczywiście nie wszystkie jego zalety. Żeń-szeń ma również działanie przeciwnowotworowe, regenerujące wątrobę czy immunostymulujące. Pomoże też na problemy z łysieniem i wypadaniem włosów. Najlepiej przyjmować go w formie tabletek jako uzupełnienie codziennej diety. Polecamy szczególnie żeń-szeń koreański, taki jak np. Korean Ginseng. Jego działanie jest niezwykle skuteczne i ultraszybkie.