Suplementy- czy warto je zażywać?

Moda na zdrowy styl życia nie przemija, jednak zbyt często skupia się ona wyłącznie na budowaniu wymarzonej sylwetki. Zabiegani w szarej codzienności często zapominamy o tym co jest tak naprawdę ważne czyli o zdrowej, zbilansowanej diecie. Same treningi nic nie zdziałają, jeżeli nie zmienimy swojego plany żywieniowego i nie będziemy systematyczni. Nie oznacza to, że mamy rezygnować ze wszystkiego co lubimy. Warto jednak ograniczyć szkodliwe substancje, takie jak np. cukier i wzbogacić swoje codzienne posiłki w owoce i warzywa.

Zdarza się, że nawet po mimo odpowiedniej diety nasz organizm cierpli na niedobór określonych minerałów i witamin. Niektóre z nich trudno jest pozyskać w wymaganej ilości przez pożywienie, właśnie dlatego zalecane jest stosowanie suplementów diety. Mowa tu jednak o zupełnie innych suplementach aniżeli tych dedykowanych sportowcom, którzy pragną poprawić swoją sylwetkę. Pożądane działanie mają chociażby suplementy na poprawę pamięci i koncentracji. Do wszystkiego należy jednak podchodzić ze zdrowym rozsądkiem. Zbyt duża dawka suplementów może bowiem okazać się dla nas szkodliwa. Fakt, że są one dostępne bez recepty nierzadko sprawia, że przesadzamy z ich dawkowaniem, dlatego czasami warto przedyskutować tą kwestię z lekarzem. Jest to bardzo ważne, ponieważ niektóre osoby nie powinny przyjmować suplementów. Przeciwskazaniem mogą być w tym przypadku m.in. dolegliwości stawowe, cukrzyca czy nadciśnienie.

american-football-63109_1280

Pamiętać należy także o tym aby suplementy diety pozyskiwać wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Substancje nieznanego pochodzenia mogą nam tylko zaszkodzić. Kupujmy je w aptekach bądź sklepach zielarskich czy specjalistycznych. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że ich działanie będzie skuteczne.